VİCİUM-D3

BİRİM FORMÜLÜ
Her Bir Tablet;
500 mg Kalsiyum,150 mg Magnezyum,7,5 mg Çinko,5 mcg(200 IU) Vitamin D içerir.

TIBBİ ÖZELLİKLER
Kalsiyum normal kemik gelişimi ve devamlılığı için vazgeçilmezdir. Özelikle kadınlarda olmak üzere yaşa,genetiğe,yaşam tarzına ve bazı hastalıklara bağlı olarak osteoporotik kırıklar gözlenebilmekte ve her kırık diğer kırıkların olma olasılığını başlangıçta 2 sonraları 5 kata kadar arttırabilmektedir. Kalsiyum desteği kemik dayanıklılığını arttırılmasında önemli rol oynar. Literatürlerde günlük Kalsiyum ihtiyacı 1200 mg olarak verilmiş olup günlük besin tüketimi düşünüldüğünde VİCİUM-D3’teki 1000 mg Kalsiyum’un (günde 2 tabletle alınan miktar) yeterli olacağı düşünülebilir.

Vitamin D olmadan Kalsiyum’un emilimi sağlanamaz. Osteoporoz tedavisinde Kalsiyumla birlikte kullanımı önerilmektedir. Yine kaynaklar günlük alınması gereken D vitaminini 10 mcg olarak göstermiştir. VİCİUM D3 te yeter miktarda bulunmaktadır.

Magnezyum kemik mineral homeostazisinde önemli rol oynamaktadır. Eksikliğinde kemik yapımı olumsuz yönde etkilenebilmektedir. Kaynaklar kadınlarda 320 mg erkeklerde 420 mg Magnezyum’un günlük ihtiyacı karşılayacağını göstermiştir.VİCİUM-D3 günde 2 kez kullanıldığında 300 mg Magnezyum ihtiva eder.

Çinko insan vücudunda 300 den fazla enzimin yapısında ve tüm dokularda bulunur. Çinko’nun Osteoporoz ile birlikte Crohn ve akne tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Günlük ihtiyaç ergenlerde 15 mg’dır.ÖNERİLEN KULLANIM YERİ
-Osteoporozun tedavisi ve önlenmesi
-Hamilelikle birlikte artan Kalsiyum, D vitamini, Magnezyum ve Çinko ihtiyacını karşılamak amacıyla
-Kemik ve dişlerin normal gelişiminin sağlanması amacıyla

KULLANILMAMASI GEREKEN DURUMLAR
İçeriğinde bulunan maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır. Hiperparatiroidizmde (primer ve sekonder), D vitamini hipervitaminozunda, hiperkalsemide, böbrek fonksiyon bozukluğunda, böbrek taşı ile birlikte veya tek başına ciddi hiperkalsürisi olanlarda kullanılmamalıdır.

BEKLENMEYEN ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ

KULLANIMŞEKLİ VE DOZU
Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde dünde 2 tablet olarak yemeklerden önce yada yemeklerle birlikte çiğnenmeden yutularak kullanılmalıdır.

SAKLAMA KOŞULLARI
Oda ısısında ve kuru yerde saklayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde ve ambalajında saklayınız.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ MUHTEVASI
60 tablet içeren plastik şişelerde satışa sunulmuştur.

İZİN SAHİBİ
Tedafarma Sağlık Ürünleri Satış Pazarlama Ticaret